2 Şehir 2 Ayrı Termal, Bursa & Uludağ & Eskişehir Turu

Price Calculate / Reservation

Tour Program

1. Day:

Saat: 06.30’da GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 06:45’de MAVİŞEHİR (Ege Park Önü), 07:00’da BOSTANLI (İskele önü durakları), 07:10’da KARŞIYAKA (Anıt önü), 07:30’da LOZAN (Atatürk Lisesi önü), 07:45’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri önü), 08:00’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs) önünden siz değerli misafirlerimizi alarak Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. AKHİSAR’da vereceğimiz sabah kahvaltısı (ekstra) molasının ardından ZEYTİNBAĞI ya da eski ismiyle TRİLYE ’ye ulaşıyoruz. Sokaklarını gezmeye başlıyor; sırasıyla FATİH CAMİİ’ni (AYA TADORI), Kıbrıs Eski Cumhurbaşkanı Başpiskopos Makarios’un bu okulda eğitim aldığı TAŞ MEKTEP’i görüyor ve kısa bir serbest zaman kullanıyoruz. Ardından MUDANYA’ya giderek, MUDANYA MÜTAREKE EVİ MÜZESİ’ni ziyaret ettikten sonra sivil mimarisinin güzel örnekleri olan konaklarına ve hikayelerine tanıklık ediyoruz. Daha “Bursa’nın ufak tefek taşları” diyerek yolumuza devam ediyor ve YEŞİL BURSA’ya ulaşıyoruz. Kalbinin attığı merkezindeki hem mimarisiyle hem de İslami açıdan önemli bir yere sahip olan ünlü ULU CAMİİ’ne ziyaret ettikten sonra KOZA HAN’da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Ardından şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz TOPHANE’ye çıkıyor ve SAAT KULESİ’ni, SARAY KALINTILARI’nı, İSTİKLAL SAVAŞI ŞEHİTLERİ ANITI’nı, ANIT AĞAÇLARI görüyor ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu OSMAN GAZİ ve oğlu ORHAN GAZİ’nin TÜRBE’lerini ziyaret ediyoruz. Ardından Bursa’nın şifalı sularından istifade etmek için otelimize yerleşiyor ve bu kez de termal keyfi yapıyoruz. Yorucu ama bir o kadar da keyifli günün ardından akşam yemeğimizi otelimizde alıyor ve konaklıyoruz.

2. Day:

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Bursa’nın o güzel görüntüleri eşliğinde ULUDAĞ’a çıkıyoruz. Ülkemizin yaşlı ağaçlarından İNKAYA ÇINARI’nın heybetinden, yaylaların güzelliklerinden büyülendiğimiz yol boyunca eski filmlerin karelerini hatırlamadan edemiyoruz. Bölgeye ulaştığımızda karın ve kayağın keyfini çıkarmak için, serbest zaman alıyor ve süre bitiminde aracımızda buluşuyoruz. Daha sonra Uludağ’dan ayrılarak MİSİ KÖYÜ’ne gidiyoruz. Adı gibi şirin bir köy bu köy! Renkli ve sakin evleri, çağlayan Nilüfer deresi, akasya ağaçları, ekşi erikleri ve mürver çiçekleri ile dünya üzerinde bir cennet sanki. İpekböcekçiliği atölyelerini ziyaret ediyor; bilgi alıyoruz. İPEK EVİ’ndeki el emeği iğne oyalarının, ipek kozalarından yapılan takıların, şalların, eski sandıklardan çıkan telkırmaların güzelliğine hayran oluyoruz. Daha sonra KOZA EVİ'ne geçiyor ve geleneksel koza tatlısını yerken iki bin yıllık tarihe de tanıklık ediyoruz. Tatlıyla birlikte tatlı anılarla köye veda ediyor ve geçmişe doğru yolculuk yapıyor ve ünlü MURADİYE KÜLLİYESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bursa’da Osmanlı sultanları tarafından en son inşa edilen külliyeyi ziyaret ederken ölüm ile yaşamı, rüya ile gerçeği, hüzün ile huzuru bir arada hissediyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Mustafa’dan Cem Sultan’a, Mahidevran Sultan’dan Şehzade Orhan’a türbelerin bulunduğu sultanın kentin çekim alanını bulunduğu bölgeye almak için kurduğu külliyeyi ziyaret ettikten sonra Bursa’dan ayrılıyoruz ve yönümüzü ESKİŞEHİR’e çeviriyoruz. Adı “Eski” kendisi “Yeni” şehrimizde ulaştığımızda otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası konuklarımız arzu ederlerse yürüyüşe çıkabilir, dilerlerse şehri bir baştan diğer başa tramvayla gezerek şehrin ışıklı ve renkli dünyasını keşfedebilirler.

3. Day:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Çoban Mustafa Paşa’ nın talimatı ile Acem Ali tarafından yapılan 15.yy yapısı diğer ismiyle KURŞUNLU KÜLLİYESİ ve dünyada açılan ilk LÜLETAŞI MÜZESİ’ni ziyaret ediyor, ardından ODUN PAZARI’nın o güzel evleri arasında yürümeye başlıyoruz. Lületaşı ustalarının küçük atölyelerinde beyaz altına nasıl şekil verdiklerini izleme ve alışveriş yapabilme fırsatı bulacağımız ATLIHAN’da alacağımız serbest zamanın ardından yine ilklerden birisi olan CAM SANATLARI MÜZESİ’ni ve sonrasında BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Geçirdiğimiz bu keyif dolu dakikaların ardından sevgi ve aşk şehri Eskişehir’in AŞK ADASI (SEVGİ ADASI)’na geçiyor kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra bu kez de Eskişehirli’nin denize olan özlemini giderdiği 300 bin metrekarelik alana kurulu KENT PARK’a gidiyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyor ve Eskişehir’in ünlü lezzetlerinden Çibörek yemeye gidiyoruz. Daha sonra KÖPRÜBAŞI’na ulaşıyor ve dileyen konuklarımızla ekstra olarak motorlarla PORSUK ÇAYI’nda Gondol sefası yaparak manzaranın ve Eskişehir’in tadını çıkarıyoruz. HALLER GENÇLİK MERKEZİ, 222 PARK (eski kereste fabrikası) ve ilk Türk yapımı otomobili DEVRİM ARABASI’nı görüyor ve son noktamız olan SAZOVA BİLİM SANAT PARKI’na gidiyoruz. 400 bin metrekarelik alana kurulu GÖLET’i, birebir ölçülerde yapılmış KORSAN GEMİSİ’ni, MASAL ŞATOSU’nu, BİLİM MERKEZİ VE UZAY EVİ’ni, SU ALTI DÜNYASI’n gezmek için serbest zaman kullandıktan sonra otobüsteki yerimizi alarak güzel anılarla Eskişehir’den ayrılıyoruz.  Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından İZMİR’e varıyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR seyahatinde tekrardan sizleri ağırlamayı ümit ediyor ve ayrılıyoruz.

Liability Included Services

Services not included in the price list

Tour Movement Details

Departure Locations:
  • BOSTANLI İSKELE (05:05)
  • KSK ANIT (07:10)
  • LOZAN (07:30)
  • ÜÇYOL (07:45)
  • BORNOVA EGE KAMPÜS (08:00)
  • Kadıköy Evlendirme Dairesi (15:00)
Tour Movement Dates: 24 February • 30 March • 14 February

Prices

History OptionsavailabilityDouble Room
Per person
One personAdditional Bed1. Child2 children
24.02.2024 - 26.02.2024UlaşımlıFree500,00 ₺550,00 ₺---
 UlaşımsızFree600,00 ₺600,00 ₺600,00 ₺--

Comments


2 Şehir 2 Ayrı Termal, Bursa & Uludağ & Eskişehir Turu Your Ideas About

Your total score for this tour

How fun was the tour?

How were the guides? Are they good?

How were the hotels / meals?

How was the tour route?

Name surname

Your Comment on the Tour

General Information about Tour


Cancellation Policy


Visa Information