Kapadokya 3

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

 

GÜNDÜZ ÇIKIŞLI PROGRAM

PRESTIJ KARADENİZ VE YAYLALAR

 

 

Erken Rezervasyon ile Oda başı 200 TL İndirim ve Bonuscard'a 9 taksit avantajı..

AYDER – UZUNGÖL YAYLALARI’NDA KONAKLAMA
BORÇKA, KARAGÖL’ÜN BENZERSİZ MANZARALARI
BATUM’UN RENKLİ AKŞAMLARI VE IŞIK GÖSTERİLERİ
BÖLGE’DEKİ EN İYİ OTELLER’DE VE YAYLA TESİSLERİ’NDE KONAKLAMA

 
Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Düzce, Akçakoca, Alaplı, Ereğli, Zonguldak, Devrek, Amasra, Safranbolu, Daday, Taşköprü, Sinop, Gerze, Bafra, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl Yaylası, Batum/Borçka, Karagöl, Ayder Yaylası, Fırtına ve Köyleri, Rize, Maçka, Sümela, Amasya, Çorum

 

KURBAN BAYRAMI: 04-11 EKİM 2014 8 GÜN

Tur Programı

1. Gün: Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Düzce, Akçakoca, Alaplı, Ereğli, Zonguldak

Saat 06.30’da Bornova’daki hareket noktamızda şehir içi servislerimizle gelen siz değerli konuklarımızı aldıktan sonra hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz esktra kahvaltı molası sonrasında, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Düzce, Konuralp üzerinden Akçakoca’ya ulaşıyor ve “Karadeniz’e Merhaba!” diyoruz. Öğle yemeği için mola veriyor ve ardından Düzce’nin bu şirin ilçesi; bir zamanlar Parlak Kayalar Şehri olarak anılan Akçakoca’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizlilerden kalan Kale’yi, Dilek Kuyusu ’nu Ergün SUBAŞI’nın estetik ve özgün eseri; Akçakoca Merkez Camii’ni ziyaret ediyoruz. Akçakoca’nın Osman Gazi, Konuralp ve Akçakoca’ya olan vefa borcunu ödediği heykel grubunu, Tarihi Akçakoca Evleri ve Sokakları’nı görüntüledikten sonra fındık bahçelerinin ve ormanın eşliğinde Karadeniz Ereğli’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Demir Çelik Fabrikası ve Tersanesinin görkemi bizleri etkiliyor. Mavi bayraklı plajlarını, berrak ve temiz denizini bir de kaleden izliyoruz. Ardından Modern Mimari ile Selçuklu Mimarisini buluşturan Ereğli’de, Herkül’ün 3 başlı köpeği öldürdüğü ve ismini verdiği Cehennemağzı Mağarası’na gidiyoruz. Daha sonra Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklarla tanıdığımız Gazi Alemdar Gemisi’nin maketini görüntülüyor, Uzun Mehmed ve Taş Kömürü’nün dünden bugüne uzanan geçmişinin Zonguldak’a yansımalarına şahitlik ediyoruz. Merkezde panoramik olarak yapacağımız şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Devrek, Amasra, Safranbolu, Daday

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Bartın üzerinden Amasra‘ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Anadolu’da başka örneği olmayan Kuşkayası Yol Anıtı’na çıkıyoruz. Ardından Bakacak Tepesi’ne ulaşıyor ve Fatih‘in ilk gördüğünde "Lala! Lala! Çeşm-i  Cihan (Dünyanın gözleri) bu mu ola?" dediği Amasra‘yı fotoğraflama şansı buluyoruz. Küçük Liman‘da Tarihi Roma Köprüsü‘nü ve Tavşan Adası‘nı gördükten sonra Amasra Kalesi‘ni geziyoruz. Ardından Büyük Liman ‘da kendimize balık ve salata ziyafeti çekmek ve Çekiciler Çarşısı’nı gezmek için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Amastris’in güzel şehrinden ayrılıp, Müzekent Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz. İmren Lokumları’nda izleyeceğimiz “Safranbolu Tanıtım Sunumu”nun ardından Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Cinci Hanı, Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Akçasu Kanyonu‘nu görüp, tarihi Arasta‘da hediyelik eşya alış verişi için serbest zaman alıyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası Listesi’’ ne alınmış olan bu müze kentten ayrılmadan önce, son kez Hıdırlık Tepesinden kenti görüntülüyor ve Daday’a gidiyoruz. Konaklarını görüyor, sokaklarında kısa bir yürüyüş yapıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama buradaki otelimizde.

3. Gün: Taşköprü, Sinop, Gerze, Bafra, Samsun, Ordu

Sabah kahvaltısının ardından milli mücadele yıllarında kahramanlıklarıyla adını tarihe yazdıran ilimiz Kastamonu‘ya doğru yola çıkıyoruz. Kastamonu’da; Saat kulesi, Şerife Bacı Anıtı ve tarihi Hükümet Konağını görüntüledikten sonra,  ölümsüzlüğün sembollerinden sarımsağı ile ünlü, adını ise bir sanat şaheseri olan köprüden alan Taşköprü ’ye doğru yola çıkıyoruz. Alacağımız kısa bir fotoğraf molasının ardından ülkemizin en kuzey uç noktasındaki ilimiz Sinop‘a gidiyoruz. Birçok diziye ve filme ev sahipliği yapmış, tarihte; Diyojen’ den Ahmet Muhip Dranas’a, Sebahattin Ali’ye ve birçok ünlünün hikayesine rastlayacağımız bu tarih ve coğrafya harikası şehri gezmeye “Tarihi Sinop Cezaevi” ile başlıyoruz. Ardından Sinop’un ünlü mantısını yemek için öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Sinop`un en yaygın el sanatlarından biri olan Gemi maketçiliği hakkında bilgi alıyor ve dileyen konuklarımızla Sinop Kalesi‘ne ait burca çıkıyoruz. Şehri ve güzel Karadenizi bir de buradan selamladıktan sonra aşağıya iniyor, Sinop’a veda ediyoruz. Bafra‘da Kızılırmak deltasını geçerek 19 Mayıs üzerinden Samsun‘a ulaşıyoruz. HeinrichKrippel’in 1932 yılında yaptığı ünlü Atatürk Heykeli’nin önünde kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Ordu’ya hareket ediyoruz. Yeşilırmak deltasında kurulan Çarşamba, Amazonlar diyarı Terme ve Yunus Emre’nin dizelerinde son durak dediği (Oney) Ünye üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu‘da teleferikle yaklaşık 485 metre yükseklikteki Boztepe‘ye çıkıyoruz. Muhteşem sahili ve vadileri kuşbakışı seyredip, otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün: Giresun, Trabzon, Sürmene, Of, Uzungöl Yaylası

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Giresun‘a hareket ediyoruz. Kirazın doğduğu yer, Fındığın başkenti Giresun’da şehir merkezinde mola veriyor ve fabrika satış mağazasında fındık alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Önce şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp, Atatürk Köşkü ‘nü ziyaret ediyor,  ardından Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye”  hakkında bilgi alıyor ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra yemek için Akçaabat’a gidiyoruz. Ünlü köftesini ve Laz böreğini yerinde yedikten sonra Yomra’da Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyor, çayın öyküsünü dinliyoruz. Ardından Sürmene’de bıçak alışverişi için kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra Çaykara üzerinden, 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzun Göl’e çıkıyoruz. Minibüslerle 1.Lustra – Karaster ya da 2.Haldizen ya da 3.Sarıkaya – Bladi – Yente (hava durumuna göre) gezisi yapıyoruz. Üst yayla gezisinden Uzungöl ’e dönüyor ve yapacağımız yürüyüşlerle bu doğa harikası yaylanın tadını çıkarıyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl Yaylasındaki otelimizde.

5. Gün: Batum/Borçka, Karagöl, Ayder Yaylası

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra; Ardeşen, Arhavi sahil yolunu takip ederek Hopa üzerinden Çoruh Nehri kıyısındaki şirin yerleşim yerlerinden birisi olan Borçka’ya ulaşıyoruz. Keyifli süren yolculuk sonrası burada bizi bekleyen minibüslerle yeryüzünde bir cennet köşe olan Karagöl’e çıkıyor, göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. Turun unutulmazları arasına imza atacak Karagöl’ü ziyaretimizin ardından Sarp Sınır Kapısı’na gidiyoruz. Kapıdaki geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a geçiyoruz. İlk durağımız evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan Saint Andrew Heykeli önünde Kısa bir fotoğraf molası aldıktan sonra, panoramik olarak göreceğimiz Gonio Sahilleri, ülkemiz topraklarında doğan Çoruh Nehri ve Gönye Kalesi’nin ardından Batum’a ulaşıyoruz. Daha sonra şehrin meydanlarını dolaşmaya başlıyoruz. Katedral’i, Şehir Parkı’nı, Medea Anıtı’nı, Tiyatro Meydanı’nı geziyoruz. Panoramik olarak görme fırsatı yakalayacağımız ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesi) Adalet Binası’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği White Restaurant’a, masallar ülkesindeki şatoları andıran Otel ve Kamu Binaları’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyecek Batum’da alışveriş için kısa bir mola veriyoruz. Burada akşam yemeğimizi (extra) aldıktan sonra Batum’ un çok beğenilen ışıklı su gösterilerini izliyoruz. Bu zevkli gezimizin ardından ülkemize geri dönüyor ve 1350 Mt. Yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıp, buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’ndaki otelimizde.

6. Gün: Fırtına ve Köyleri, Rize, Maçka, Sümela

Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra Ayder’de Gelin Tülü Şelalesi’ni görüntülüyor ve ardından Hemşin, Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü Fırtına Deresi’ne gidiyoruz. Önce o doyumsuz güzelliği seyretmek için kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından yine minibüslerle medyada çıkan haberlerinden tanıdığımız Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü) ‘nü görüyor ve Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi’ni takip ederek, yapacağımız kısa yürüyüşün ardından Gündoğdu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ünlü Rize Bezi alışverişi için alacağımız serbest zamanın ardından, Rize şehir merkezinde alacağımız serbest zamanın ardından Sümela Manastırı‘na gidiyoruz. 1150 metre yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan, halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak ta bilinen bu şaheseri geziyor, Ardından Maçka’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: Giresun, Ordu, Samsun, Amasya

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Giresun, Ordu yolunu takiben Samsun’a ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra, Tütün iskelesi’ ne doğru kısa bir yürüyüş yapıyor ve ardından Şehzadeler Şehri, elmasıyla ünlü Amasya‘ya doğru hareket ediyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanında kurulmuş, milli mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış kentimizde ilk olarak Saraydüzü Kışla Binası’nı görerek Arkeoloji müzesi, Şehr-i Amasya, fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II. Beyazıt Külliyesini ziyaret ediyoruz. Ardından kente can veren Yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet veren vefalı değirmenlerin eşliğinde Şehzadeler Yolunda ilerliyoruz. Alçak Köprü, Helkıs Köprüsü, Kral Mezarları, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı ve Yalıboyu Evlerini görüyor, Şehzadeler Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından iç kale içerisinde ilerleyerek Saat Kulesine ulaşıyor ve son olarak Bimarhane’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Amasya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
(Dileyen konuklarımız Amasya’nın renkli gecelerini keşfe çıkabilirler.)

8. Gün: Çorum, Ankara, Afyon, İzmir

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Ferhat-Şirin efsanesine konu olan Ferhat Su Kanallarını görüyoruz. Kısa bir yolculukla ulaştığımız Çorum’da leblebi alışverişi için aldığımız molanın ardından; Ankara, Afyon, Uşak, yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki GENÇAY STAR organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  - Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
  - 7 Gece Otel ve Yayla Tesisleri’nde Yarım Pansiyon Konaklama
  - Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (7), Akşam Yemekleri (6)
  - Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
  - Seyahat Sigortası Güvence Paketi
  - Araç içi İkramlar
  - Yayla Tesisleri’nde ve Oteller’de Yöresel Eğlenceler
  - Batum Turu

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
  - İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
  - Son Gün Alınan Akşam Yemeği
  - Öğle Yemekleri ve Molalar
  - Batum Turun’da Alınan Akşam Yemeği
  - Batum’a Giriş Ücreti
  - Zorunlu Minibüs Ücretleri;
    Karaca Mağarası, Borçka Karagöl
  - İsteğe Bağlı Minibüs Ücretleri;
    Sümela Manastırı, Ayder, Uzungöl Üst Yayla Gezileri

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  • BALÇOVA AGORA AVM KARŞ. (05:00)
  • MAVİŞEHİR (05:00)
  • BOSTANLI İSKELE (05:10)
  • KSK YUNUSLAR (05:15)
  • ÜÇKUYULAR (05:15)
  • ACENTA (05:30)
  • KONAK (05:30)
  • ÜÇYOL (05:45)
  • LOZAN (06:00)
  • ÖZKANLAR (06:00)
  • BORNOVA EGE KAMPÜS (06:10)

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kapadokya 3 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  OTELLER VE YAYLA TESİSLERİ HAKKINDA BİLGİ

  - Zonguldak – 5* Dedeman Hotels  -> http://www.dedeman.com  
  - Daday – İksirt Resort Town    -> http://www.iksirresorttown.com 
  - Ordu – 4* Anenom Hotels   -> http://www.anemonhotels.com/otel-ordu/anemon-ordu.aspx 
  - Uzungöl Yaylası – Sezgin Otel Yayla Tesisi -> http://www.uzungolsezginmotel.com 
  - Ayder Yaylası – Zafran Otel Yayla Tesisi -> http://www.ayderzafranotel.com
  - Maçka – 4* İpekyolu Park Hotel  -> http://www.ipekyoluparkhotel.com
  - Amasya – Taşhan Butik Hotel  -> http://www.amasyatashanotel.com.tr
  ! Özel gün ve dönemlerde ilgili otellerde değişiklik olmaktadır. Turdan önce otelleri lütfen teyit ediniz…

   

  TRANSFER NOKTALARIMIZ

  1 Nolu Servis Hattı*     
  - Mavişehir EGE PARK Önü : 05.00                       
  - Bostanlı Vapur İsk. Duraklar Önü : 05.10   
  - Karşıyaka Yunuslar Önü : 05.15 
  - Girne Acente Önü : 05.30                       
  - Bornova Özkanlar Migros Karşısı : 06.00

  2 Nolu Servis Hattı**
  - Balçova Ata Cad. Çıkışı : 05.00
  - Üç Kuyular Shell Karşısı : 05.15
  - Konak Sabancı Kültür Merk. Önü : 05.30
  - Üçyol Şehirlerarası Oto. Ofisleri Önü : 05.45 
  - Lozan Meydanı : 06.00


  *1 Nolu Hattı tura gidecek olan Tur Otobüsü toplamaktadır..
  ** 2 Nolu Hattı servis aracı toplamaktadır..
  *** Servis aracındaki misafirlerimiz Saat: 06.30 da Bornova Tur Otobüsüne katılmaktadır..
  **** Tur dönüşünde servis noktalarımız tersten uygulanarak misafirlerimiz bırakılır.

   

  BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA UYARI

  - Batum’a sadece TC Nüfus cüzdanı ile geçilebilmektedir. Yıpranmış, Tc Numarası bulunmayan kimlik ile geçiş yapılamamaktadır. Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz ve pasaportsuz, kimlikle geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  - Anne ve babası ile birlikte olmayan ve BATUM’a geçmek isteyen 18 Yaş Altı misafirlerin, noter onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Aksi halde sadece annesi veya babası ile katılan 18 Yaş Altı kesinlikle geçiş yapamaz. Sadece Anne ya da sadece babası ile seyahate çıkan çocuklar içinde noter onaylı Muvafakatname şarttır.

   

  TUR HAKKINDA TAVSİYELER

  - Tura çıkmadan MÜZEKART almanız, alınan geçici müzekartlarınızı aslına dönüştürmeniz tavsiye olunur,
  - Yayla gezilerinde günlük kıyafet için portatif el çantası veya sırt çantası bulundurulması tavsiye olunur,
  - Hava değişiklikleri tahmin edilemediğinden, şemsiye, yağmurluk ve kalın hırka bulundurulması tavsiye olunur,
  - Yayla yürüyüşleri için rahat ayakkabı ve spor giysiler seçilmesi tavsiye olunur,
  - Fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı bulundurulması tavsiye olunur.

  TUR HAKKINDA NOTLAR

  - Turumuzun süresi 8 gün 7 gece olup otel konaklaması 7 gece’dir.
  - Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  - Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  - Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
  - Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
  - Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri