Kapadokya Turu 1

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Gün kaybı yaşamadan dolu dolu 5 gün bir Güneydoğu Anadolu rüyası...

SunExpress Hava Yolları ile Direkt Erken Gidiş, Geç Dönüş

Kahramanmaraş, Adıyaman, Kâhta, Nemrut, Atatürk Barajı, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Göbeklitepe, Harran, Urfa, Halfeti, Gaziantep, Antakya, Harbiye, Adana

4 GECE-5 GÜN

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TARİHİ

26-30 TEMMUZ 2014 TAMAMI TATİL GÜNLERİ.. KESİN HAREKETLİ..

Bayram harici Uçakla Gap Rüyası Turları için tıklayınız>>>

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Adana, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kâhta, Nemrut

Saat: 05.45’de Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali’nde oluyor ve check in işlerimleri için kimliklerimiz ile birlikte SunExpress kontuarına gidiyoruz. Sun Express Hava yollarına ait XQ9006 sefer sayılı uçuşu ile Saat: 06.45’deki uçak ile Adana’ya uçuyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuğumuz sonrası bizi bekleyen rehberimiz ile buluşup tur aracımıza geçiyoruz. Sabah kahvaltısı (ekstra) için mola veriyoruz. Daha sonra, Doğu Akdeniz’in dondurması, kaymağı ile meşhur illerinden Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz. Meşhur Bakırcılar Çarşısı’nda alışveriş molası veriyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zaman sonrasında, her yıl Dünya’nın birçok noktasından turistlerin geldiği Adıyaman’a geçiyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslerimiz ile Kahta üzerinden öncelikle Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Arsemia’yı görerek 2100 mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Unesco’nun kültür mirasları listesinde yer alan Nemrut Dağı’nda gün batımını tüm ihtişamıyla izledikten sonra, dağ’dan iniyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Adana – Kahramanmaraş: 200 km. Kahramanmaraş – Adıyaman: 170 km. Geceleme: Adıyaman & Kahta’da.

2. Gün: Atatürk Barajı, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. Türkiye'nin en büyük barajı  ve GAP'ın en büyük sulama projesi olan Atatürk Barajını geziyoruz. Tesis hakkında bilgi alıp, fotoğraf molası sonrasında Güneydoğu’nun 9 bin yıllık geçmişi ile en eski ve önemli kentlerinden Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’a ulaşıp, Ulucami, On Gözlü Köprü, Keçi Burcu’nu görme fırsatı buluyoruz. Sonrasında Diyarbakırlı ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Tarihi Hanları geziyoruz. Diyarbakır’dan ayrılarak, Güneydoğu da sulamada önemli bir yeri olan Dicle nehrini sağımıza alarak, Hasankeyf’e doğru yol alırken yolumuzun üzerinde Uzun Hasanın oğlu Zeynel Bey Türbesini görüyoruz. Ilısu Barajının suları altında kalmakla karşı karşıya olan Hasankeyf'e ulaşıp, Antik Hasankeyf köprüsünün kalıntılarını, El Rızık Camii, küçük saray ve mağaraları geziyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda, yöresel alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Hasankeyf'ten ayrılarak Süryanilerin en önemli merkezlerinden Küçük Mardin olarak’ta bilinen  Midyat'a hareket ediyoruz. Birçok dizinin çekildiği Midyat'ta Konuk evi ve Telkari alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Midyat'ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Adıyaman – Diyarbakır: 250 km. Diyarbakır – Midyat: 185 km. Geceleme: Midyat & Mardin’de.

3. Gün: Mardin, Göbeklitepe, Harran, Urfa *** Sıra Gecesi ***

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. Midyat’a veda ederek, Ömerli üzerinden; Taşın dile geldiği,  dinler açısından hoşgörü merkezi olan müze kent Mardin'e  ulaşıyoruz. İlk olarak şehir merkezine 5 km uzaklıktaki  Deyrul Zaferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Bir dönem tüm dünya Süryanilerinin Metropolitlik merkezi konumunda olan bu tarihi yapıda manastır görevlileri eşliğinde güneş tapınağı ve manastırın bölümlerini geziyoruz. Mardin şehir merkezine gidiyor ve aracımızdan ayrılarak bu büyülü kenti sizlerle keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Mor Behrem Kırklar Kilisesi. Kilise görevlisinden alacağımız bilgilerin ardından Mardin'in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin müzesi  ve bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camiyi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını geziyor, Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin'in sembollerinden olan Abbaralardan geçip aracımıza binerek Kasımiye Medresesine ulaşıyoruz. Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren bu olağan üstü mimaride Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğrenip gezilerimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeği  için vereceğimiz molanın ardından Mardin'den ayrılıyoruz. İlk durağımız 11 Bin yıl öncesine ait  dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Anadolu kültürümüzün zenginlik ve ihtişamı karşısında saygı duyuyoruz. Buradaki etkileyici gezimizin ardından, yolların kesiştiği yer anlamına gelen ve isminde har kelimesiyle ne kadar sıcak bir yer olduğunu anlatan Harran'a gidiyoruz. Kazı ve restorasyon çalışmaları devam eden Harran'da; Antik Kent, Ulu cami, İlk İslam  Üniversitesi'ni görüyoruz. Konik Kubbeli ya da arı kovanı evleri dediğimiz tarihi 200 yıllık Harran evlerinde yöresel kıyafetleri giyerek güzel anlar yaşıyor, fotoğraflarla ölümsüzleştiriyoruz. Daha sonra  Harran Kalesi ve şehir surlarını görüp Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrasında Urfa ismiyle gelenekselleşmiş “Sıra Gecesi” programına katılıyoruz. Geceleme Urfa’daki otelimizde.
Midyat – Mardin: 70 km. Mardin – Urfa: 165 km. Geceleme: Urfa’da.

4. Gün: Urfa, Halfeti, Gaziantep

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. Peygamberler şehri olarak nam yapmış Urfa’da; Halil-ür Rahman Camii, Balıklı Göl, Ayn-ı  Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Urfa’daki turumuz sonrasında, Siyah Gülün yetiştiği yer olan ve Birecik Barajı gölü altında kalan Halfeti'ye ulaşıyoruz. Burada tekne turu yapıyoruz ve tekne turu sırasında doğanın nerde bittiği insan eliyle yapılan yapıların nerede başladığını fark edemeyeceğiniz Merzemin Çayı ile Fırat nehrini birleştiği yerde kurulan Yuhanna'nın İncili yazdığı yer olan Rumkale'yi, Baraj sularının dolmasıyla tamamen boşaltılan Savaşan Köyünü görüyoruz. Bu gizli cennetteki gezimizi  bitirip Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde nesilleri tükenmekte iken koruma altına alınan Kelaynak Kuşlarının Üretim İstasyonunu görüyoruz, Birecik merkezinde bulunan Fırat nehri üzerindeki ünlü Birecik Köprüsünden geçip, Güneydoğunun Paris'i olan Gaziantep'e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Urfa – Gaziantep: 140 km. Geceleme: Gaziantep’de.

5. Gün: Gaziantep, Antakya, Harbiye, Adana

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ve Zeugma Antik Kentinde kurtarma çalışmaları ile  gün ışığına çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Mozaik Müzesi geziyoruz. Her birinin mitolojik hikâyesini  rehberimizden dinlerken kendimizi Fırat kıyısındaki Zeugma kentinde bulacağız. Gezimize Gaziantep şehir merkezini gezerek devam ediyoruz, ilk olarak Kurtuluş Savaşının izlerini görebileceğimiz Kendirli Kilisesini görüyoruz. Ardından, Fransız direnişinin izlerini görebileceğimiz, kentin tarihi dokusunu yansıtan, eski evleri ve Tarihi Kültür Rotası’nda yapacağımız zevkli gezimizin ardından, çarşı merkezinde serbest zaman alıyoruz. Nurdağı, İslahiye, Hassa yolunu takip ederek Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olan Antakya'ya ulaşıyoruz. Gezimize dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesini ziyaret ederek başlıyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan  Antiocheia’dan kalan mozaikleri gezerken Kem Göz Mozaiğini görmeyi lütfen unutmayın. Mozaiklerden sonra Uzun Çarşıdan geçerken peynir çeşitlerinden satın alma fırsatı bulacaksınız. Daha sonra, İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası, Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Ardından, Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan  Şelaleri görüyoruz. İpek, defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Antakya'daki gezimizi tamamlıyoruz. Belen Geçidinden geçerek, Soğukoluk  ve İskenderun'u panoramik olarak görüp Adana'ya ulaşıyoruz. Seyhan nehri kenarındaki Türkiye'nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camii’ni, bir zamanlar üstünden geçenlerden ücret alınan Taş Köprü 'yü  görüp havaalanına doğru yol alıyoruz. Adana Havalimanı’nda SunExpress Hava Yolları’na ait XQ9307 sefer sayılı uçuşu ile Saat: 22.15’deki uçağa binerek 1,5 saatlik yolculuk sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Güneydoğu Anadolu hatıraları ve görüntüleri ile birlikte vedalaşıyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR organizasyonunda tekrar karşılaşmayı dileyerek ayrılıyoruz.
Gaziantep – Antakya: 220 km. Antakya – Adana: 200 km.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • Otel’de Y.P. Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (4)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • - Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • - İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı
 • - Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • - Öğle Yemekleri ve Molalar
 • - Nemrut Dağı’na Çıkış Minibüs Ücreti
 • - Şanlıurfa Sıra Gecesi
 • - Halfeti Tekne Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İZMİR HAVA ALANI (05:45)
 • 10 Karakoy (10:00)
 • 242 Gold Tower (11:00)
 • 39 Kalamış Marina Hotel (12:00)
 • ADAM & EVE HOTEL (12:00)
Tur Hareket Tarihleri: 08 Haziran • 25, 28 Eylül

Fiyatlar

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
08.06.2024 - 13.06.2024Müsait5,69 €8,53 €4,26 €-Taksitler »
25.09.2024 - 30.09.2024Müsait56,86 €56,86 €--Taksitler »
28.09.2024 - 03.10.2024Müsait5,69 €8,53 €4,26 €-Taksitler »

Yorumlar


Kapadokya Turu 1 Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

OTELLER HAKKINDA BİLGİ

- MİDYAT :: 5* MATIAT HOTEL -> www.matiat.com.tr
- ADIYAMAN :: 4* GRAND ISIAS HOTEL -> www.grandisias.com veya :: 3* ZEUS HOTEL -> www.zeushotel.com.tr
- URFA  :: 5* EL RUHA HOTEL -> www.hotelelruha.com veya :: 5* HILTON GARDEN INN -> www.hilton.com.tr/tr/Hilton-Garden-Inn-Urfa/default.aspx
- GAZİANTEP :: 5* DEDEMAN HOTELS  -> www.dedeman.com
! Özel gün ve dönemlerde ilgili otellerde değişiklik olmaktadır. Turdan önce otelleri lütfen teyit ediniz…

 

UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ

GİDİŞ BİLGİLERİ
Uçuş No : XQ9006
Kalkış  : İzmir
Varış : Adana
Kalkış Saati : 06.45
Varış Saati : 08.10
 
DÖNÜŞ BİLGİLERİ
Uçuş No : XQ9307
Kalkış : Adana
Varış : İzmir
Kalkış Saati : 22.15
Varış Saati : 23.50
 
Uçuş saatleri SunExpress’den alınmış olup bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen uçuş saatlerini acentemizden teyit ediniz.

 

TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

- Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
- Turlarımızda, araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.        
- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
- Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

 

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

- LÜTFEN FOTOĞRAF MAKİNENİZİ, YÜRÜYÜŞ İÇİN AYAKKABI, KALIN MONT, ŞEMSİYE – YAĞMURLUK VE MÜZE ÖREN YERİ İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN KİMLİK KARTLARINIZI YANINIZDA BULUNDURUNUZ.
- MÜZE GİRİŞ MASRAFLARINIZI EN AZA İNDİRGEMENİZ İÇİN MÜZE KART ALMANIZI, ALDIĞINIZ GEÇİCİ MÜZE KARTLARINI TURA ÇIKMADAN ASLINA ÇEVİRMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.


İptal Şartları


Vize Bilgileri