Tek Fiyatlı Tur

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ERKEN REZERVASYON İLE ODA BAŞI 200 TL İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

AYDER VE UZUNGÖL YAYLALARI’NDA KONAKLAMA

Sadece GENÇAYSTAR Ayrıcalığı ile Batum'da 5* Sheraton Hotel'de konaklama..

BORÇKA, KARAGÖL, ARHAVİ ÇİFTE KÖPRÜLER, MENÇUNA ŞELALESİ
 
Samsun, Fatsa, Ordu, Giresun, Of, Çaykara, Uzungöl, Rize, Hopa, Batum, Arhavi, Kamilet Vadisi, Çifte Köprüler, Mençuna Şelalesi, Ardeşen, Fırtına, Ayder Yaylası, Çayeli, Rize, Sürmene, Akçaabat, Sümela, Trabzon

999 TL'den başlayan fiyatlar bu turu online satın alabilirsiniz...

01.Tur: 04-08 Haziran 02.Tur: 11-15 Haziran 03.Tur: 18-22 Haziran 04.Tur: 09-13 Temmuz 05.Tur: 16-20 Temmuz

06.Tur: 06-10 Ağustos 07.Tur: 13-17 Ağustos 08.Tur: 20-24 Ağustos 09.Tur: 27-31 Ağustos 10.Tur: 03-07 Eylül

11.Tur: 10-14 Eylül 12.Tur: 17-21 Eylül 

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Samsun, Fatsa, Ordu, Giresun

Saat: 05.00‘de Adnan Menderes Havalimanı‘da oluyor, SunExpress Hava yollarının XQ9158 sefer sayılı 06.05 uçuşu ile 1,5 saatlik yolculuğun ardından ilk gezi noktamız olan Samsun‘a ulaşıyoruz. Havalimanında bekleyen rehberimiz ile buluşuyor ve tur aracımıza yerleşiyoruz. Öncelikle, Karadeniz’in ekonomik, ticari ve birçok alanda gelişmiş kenti Samsun’u gezmeye başlıyoruz. Heinrich Krippel’in 1932 yılında yaptığı dünyaca ünlü Atatürk Heykeli’nin önünde kısa bir fotoğraf molasının ardından Amisos Hazinelerinden mozaiklere pek çok eserin sergilendiği Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında mili mücadelemizde önemli yere sahip olan Tütün iskelesi - İlkadım Anıtını ve Samsun ismiyle özdeşleşmiş bir sembol olmuş Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Ardından Fatsa, Bolaman üzerinden Perşembe sahillerinde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Uzun Saçlı’dan Vonalı Celal’e efsaneleşmiş yerlere selam veriyor, doğanın sunduğu olağanüstü manzaraların eşliğinde Yason Burnu’na doğru yol alıyoruz. Ardından Argonot efsanesine konu olan Yason Kilise’sini (Aya Nikola) görüyor ve Ülkemizin Oksijen Şehri Ordu‘ya doğru hareket ediyoruz. “Ceza Yeme!.. Fındık Ye!” diyen Ordu’luların güzel şehrini kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe‘ye teleferikle çıkıyoruz. Yaklaşık 485 metre yükseklikteki muhteşem şehir panoramasını, sahillerini ve yaylalarını kuşbakışı seyrediyor, havasını içimize çekiyoruz. Daha sonra tekrar teleferikle aşağıya iniyoruz. Aracımıza yerleşerek fındığı ile bilinen Giresun’a hareket ediyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Giresun’daki otelimizde.

2. Gün: Giresun, Of, Çaykara, Uzungöl Yaylası

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, Fiskobirlik’te vereceğimiz alışveriş molasının ardından, Doğu Karadeniz’e doğru karadan yelken açıyoruz. Bir yanımızda Karadeniz’in, diğer yanımızda fındık bahçelerinin eşlik ettiği sahil yolu üzerinde ilerliyor ve güzel kentimiz Trabzon‘a ulaşıyoruz. Turizme ilk açılan Karadeniz’in en ünlü yaylalarından Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Of, Çaykara yolu ile ulaştığımız yaklaşık 1090 m. yükseklikteki etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan bu ünlü yaylanın büyüleyici manzarasına tanıklık ediyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile (ekstra) 1.Lustra – Karaster, ya da 2.Haldizen, ya da 3.Sarıkaya – Bladi – Yente (hava durumuna göre) üst yayla gezilerinden birisini gerçekleştiriyoruz. Son olarak gölün çevresinde yürüyüş yapıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Yöresel eğlence eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama yayladaki otelimizde.

3. Gün: Rize, Hopa, Borçka, Karagöl, Sarp, Batum

Sabah kahvaltı sonrası yayladan ayrılarak sahil şeridinde Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa üzerinden Borçka’ya gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerdeki yerimizi alarak keyifli bir yolculuk yapıyor; yol boyunca Bartnala, Korpa, Rusmana, Maisur şelalelerini görerek bir yeryüzü cenneti olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Bizleri doğasıyla büyüleyecek gölün etrafında kısa bir yürüyüş yapıyor ve fotoğraf molası alıyoruz. Sonrasında minibüslerimizle tekrar Borçka’ya dönüyor ve otobüsümüzdeki yerimizi alıyoruz. Hopa üzerinden Sarp’a ulaşıyor ve kapıdaki geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan Saint Andrew Heykeli’nde kısa bir fotoğraf molası aldıktan sonra panoramik olarak göreceğimiz Gonio Sahilleri, ülkemiz topraklarında doğan Çoruh Nehri ve Gönye Kalesi’nin ardından Batum’a ulaşıyoruz. Zengin bitki çeşitliliğine sahip Botanik Parkı’nı gezdikten sonra şehrin meydanlarını dolaşmaya başlıyoruz. Katedral’i, Şehir Parkı’nı, Medea Anıtı’nı, Tiyatro Meydanı’nı geziyoruz. Panoramik olarak görme fırsatı yakalayacağımız ters süt şişesi şeklinde yapılan (sütün saflığının temizliğinin dürüstlüğünün içine aktığının göstergesi) Adalet Binası’ndan, içine yerleştirilen öğelerin bile ters çevrildiği White Restaurant’a, masallar ülkesindeki şatoları andıran Otel ve Kamu Binaları’na kadar bizleri mimarisi ile büyüleyecek Batum’da daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen konuklarımızla Batum’da su gösterileri, ışıklandırılmış tarihi binalarını görebileceğimiz zevkli bir tur yapıyoruz. Konaklama Batum’daki otelimizde.

4. Gün: Arhavi, Çifte Köprüler, Mençuna Şelalesi, Ardeşen, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası

Sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısında geçiş işlemlerini tamamlayarak ülkemize giriş yapıyor, Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfe devam ediyor ve Arhavi’ye ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibülerimizle ülkemizin el değmemiş cennetlerinden Kamilet Vadisi’ne gidiyoruz. İsminin ilk bulunduğunda çevre köylerin başkalarına mesaj vermek için Mençuna (hisselidir) dedikleri; Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. Büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor ve Çifte Köprüler’de bir anı fotoğrafı çektiriyoruz. Ardından bu rüyayı muhteşem doğasıyla büyülemeye devam edecek olan Fırtına Vadisi’ne giderek devam ettiriyoruz. Yine dileyen konuklarımızla (ekstra) Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe çıkıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü) ‘nü görüyor ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale (Kale-i Zir)’yi ziyaret ediyoruz.  Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’ndaki otelimizde.

5. Gün: Çayeli, Rize, Sürmene, Akçaabat, Sümela, Trabzon, İzmir

Sabah kahvaltı sonrasında Gelin Tülü Şelalesi’ni görüntülüyor ve yayladan ayrılarak Rize‘ye hareket ediyoruz. Gündoğdu’da Ünlü Rize Bezi alışverişi için alacağımız serbest zamanın sonrasında Rize’ye ulaşıyor, şehir turumuzu yaparak Ziraat Çay Bahçesi’ni geziyoruz. Daha sonra Sürmene’de bıçak alışverişi için kısa bir mola alıyor ve Trabzon üzerinden Akçaabat’a gidiyoruz. Meşhur köftesini yerinde tadıyor ve Maçka yoluyla Sümela Manastırı‘na gidiyoruz. Yaklaşık 1150 metre yükseklikteki Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan ve halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak da bilinen bu önemli eseri geziyoruz. Daha sonra, Trabzon’da; şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkarak Atatürk Köşkü‘nü geziyoruz. Trabzon ’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye” imalatını görüyor, alış veriş yapma fırsatı buluyoruz.  Kentin hamsi gibi canlı merkezinde gezmek ve şehri hissetmek için meydanda serbest zaman alıyoruz. Bir rüya gibi geçen Karadeniz turumuzu esktra alacağımız akşam yemeği sonrasında tamamlıyoruz. Trabzon Havalimanı’na giderek, uçuş için gerekli işlemlerimizin ardından, SunExpress Havayolları’na ait XQ9271 sefer sayılı Saat: 22.35’de İzmir’e uçuyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğun sonrasında İzmir’e ulaşıyor ve vedalaşıyoruz. Bir başka Gençaystar seyahatinde tekrar karşılaşmayı umut ederek ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
- 4 Gece Otel ve Yayla Tesisleri’nde Konaklama
- Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (3)
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
- Seyahat Sigortası Güvence Paketi
- Araç içi İkramlar
- Yayla Tesisleri’nde ve Oteller’de Yöresel Eğlenceler
- SunExpress Ekonomik Sınıf Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
- İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
- Son Gün Alınan Akşam Yemeği
- Öğle Yemekleri ve Molalar
- Batum’a Giriş Ücreti
Zorunlu Minibüs Ücretleri;
   Borçka Karagöl, Mençuna Şelalesi
İsteğe Bağlı Minibüs Ücretleri;
   Sümela Manastırı, Ayder, Uzungöl Üst Yayla Gezileri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • İZMİR HAVA ALANI (05:00)
  • AYVALIK LİMAN (19:43)
  • AYVALIK LİMAN (19:43)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Tek Fiyatlı Tur Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TUR HAKKINDA NOTLAR

- Turumuzun süresi 5 gün 4 gece olup otel konaklaması 4 gece’dir.
- Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
- Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
- Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
- Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

TUR HAKKINDA TAVSİYELER

- Tura çıkmadan MÜZEKART almanız, alınan geçici müzekartlarınızı aslına dönüştürmeniz tavsiye olunur,
- Yayla gezilerinde günlük kıyafet için portatif el çantası veya sırt çantası bulundurulması tavsiye olunur,
- Hava değişiklikleri tahmin edilemediğinden, şemsiye, yağmurluk ve kalın hırka bulundurulması tavsiye olunur,
- Yayla yürüyüşleri için rahat ayakkabı ve spor giysiler seçilmesi tavsiye olunur,
- Fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı bulundurulması tavsiye olunur.

BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA UYARI

- Batum’a sadece TC Nüfus cüzdanı ile geçilebilmektedir. Yıpranmış, Tc Numarası bulunmayan kimlik ile geçiş yapılamamaktadır. Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz ve pasaportsuz, kimlikle geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Anne ve babası ile birlikte olmayan ve BATUM’a geçmek isteyen 18 Yaş Altı misafirlerin, noter onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Aksi halde sadece annesi veya babası ile katılan 18 Yaş Altı kesinlikle geçiş yapamaz. Sadece Anne ya da sadece babası ile seyahate çıkan çocuklar içinde noter onaylı Muvafakatname şarttır.

OTELLER VE YAYLA TESİSLERİ HAKKINDA BİLGİ

- Giresun – 4* Amazon Aretias Hotel   -> http://www.amazonaretiashotel.com 
- Uzungöl Yaylası – Sezgin Otel Yayla Tesisi -> http://www.uzungolsezginmotel.com 
- Gürcistan, Batum – 5* Sheraton Hotel  -> http://www.sheratonbatumi.com 
- Ayder Yaylası – Nehirim Hotel Yayla Tesisi  -> http://www.nehirimotel.com 
! Özel gün ve dönemlerde ilgili otellerde değişiklik olmaktadır. Turdan önce otelleri lütfen teyit ediniz…

UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ

GİDİŞ BİLGİLERİ
Uçuş No : XQ9158
Kalkış  : İzmir
Varış : Samsun
Kalkış Saati : 06.05
Varış Saati : 07.40
 
DÖNÜŞ BİLGİLERİ
Uçuş No : XQ9271
Kalkış : Trabzon
Varış : İzmir
Kalkış Saati : 22.35
Varış Saati : 00.45/1
 
Uçuş saatleri SunExpress’den alınmış olup bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen uçuş saatlerini acentemizden teyit ediniz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri