Sömestre`de Uçakla Kapadokya, Kayseri, Erciyes Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI TUR
Bir kış masalı’nı Erciyes’de, eşsiz bir gün batımını Kızılvadi’de,
bir efsaneyi Ihlara Vadisi’nde yaşamaya ne dersiniz?

KAPADOKYA & KAYSERİ

KAYSERİ ERCİYES KAYAK MEREZİ

PEGASUS HAVA YOLLAR KAYSERİ DİREKT GİDİŞ VE DÖNÜŞ

Dinler Hotels grubunun en iyi otellerinden birisi olan; ÜRGÜP'de konaklama farklılığı...

5*DİNLER HOTELS, ÜRGÜP

Erken Rezervasyon fiyatlarımız rezervasyonunu tamamlayan ilk 10 konuğumuz için geçerli olup, daha sonra erken rezervasyon fiyatı sonlanacaktır. Son Kayıt: 26 Aralık 2016

Ürgüp, Göreme, Uçhisar, Paşabaşı, Devrent, Avanos, Derinkuyu, Kayseri, Kızılvadi, Ihlara Vadisi

SÖMESTRE’YE ÖZEL TARİH: 26-29 OCAK 2017 3 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. Gün: İzmir, Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi

Sabah Saat: 10.30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için Pegasus Hava Yolları check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den PC2418 sefer sayılı saat: 11.45 uçağı ile Kayseri’ye uçuyoruz. 1,5 saate yakın süren uçuş sonrasında, Kayseri’ye iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza rehberimiz yönlendirmesi ile yerleşiyor ve Kayseri’ye merhaba diyoruz. Ardından Kayseri’ye oldukça yakın, doğa ile iç içe olabileceğiniz keyifli bir yolculuk sizi bekliyor. Sıradaki durağımız; Erciyes Kayak Merkezi. Karın hiç eksik olmadığı zirve Erciyes’te 3916 metre yükseklikte muhteşem manzaranın tadını çıkarmak üzere serbest zaman alıyoruz. Kar ve kayak keyfi bizi bekliyor. Dileyen konuklarımızda kafelerde muhteşem kayak manzaralarını seyredebilirler. Hatıra kardan adamımızı grup ile birlikte yapıp, önünde fotoğrafımızı da çektirdikten sonra, kış manzaraları seyri eşliğinde Erciyes’den ayrılıyoruz. Otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: Göreme, Uçhisar, Paşabağı, Devrent, Ürgüp

*** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.)
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, her bölgesi bir peri masalı hikâyesi ile dolu Kapadokya’da turumuza başlıyoruz. Öncelikle Kapadokya‘nın en güzel yerlerinden Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için yol alıyoruz. Kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini gezdikten sonra, Uçhisar’a doğru hareket ediyoruz. Uçhisar Kalesi’ni görüp, hediyelik eşya tezgâhlarından yöresel ürünlerden satın almak üzere serbest zaman alıyoruz. Uçhisar turumuz sonrası, Peri Bacalarının yoğun olduğu bölgeye doğru yol alıyoruz. Kapadokya’nın güzel vadilerinin manzarası eşliğinde kahve molası için O Ağacın Altında’ya gidiyoruz. Ardından Zelve’nin mahalleleri olan Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi‘nin eşsiz güzelliklerine hayal gücümüz ile tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını Üç Güzeller’de veriyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi Ürgüp’e dönüyor ve bu kez ikinci Asmalı Konak Evi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Dileyen konuklarımız ile sazı, sözü ve eğlencesi ile meşhur Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi.

3. Gün: Derinkuyu, Ihlara Vadisi, Kızılvadi’de Gün Batımı Seyri

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, otelimizden ayrılıyoruz. Daha sonra bölge tarihi ve o devirdeki sosyal yapıyı, yaşam tarzını gösteren yöredeki yeraltı şehirlerinin en büyüğü Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni geziyoruz. Buradaki gezimizin sonrasında, İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı'nın eteklerindeki içerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi’nde doğa ve tarih kokuları içerisinde yürüyüş yapıyoruz. Güzel fotoğraflar ve manzaralar eşliğinde turumuzu tamamlıyoruz. Ardından volkanik arazinin armağanlarından Kapadokya’nın o güzel üzümlerinin şarapla biten hikâyesini Turasan Şarap Fabrikası’nda dinliyoruz. Bölge’ye has şarap alışverişimizi tamamlayarak gün batımını izlemek üzere Kızılvadi’ye gidiyoruz. Dileyen konuklarımız gün batarken Şaraplarını yudumlayabilirler. Bu zevkli gezimizin ardından Ürgüp’deki otelimize tekrar geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: Avanos, Hacıbektaş, Kayseri, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, ayrılıyoruz. Avanos‘ta; Çanak Çömlek Atölyesi'nde çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından, Onix yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş molası verdikten sonra, Kapadokya’nın önemli merkezlerinden birisi olan Hacibektaş ilçesine gidiyoruz. Haci Bektaş-i Veli türbesi, külliyesi ve Balım Sultan türbesi, Nadar Avlusu, Aslanli Çeşme ziyaretlerimizi yapıyor ve ayrılıyoruz. Ardından, Dünya’nın en eski şehirlerinden biri olarak isimlendirilen Kayseri’de; Şehrin en görkemli yapılarından olan Hunat Hatun Külliyesi‘ni gezip, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvayi Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesi’nin görülmesinin, ardından Pastirmacilar Çarşisi‘nda alış veriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeğini (ekstra) meşhur Kayseri mantısından yedikten sonra, dönüş yolculuğu için, Kayseri hava limanına varıyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’na ait PC2419 sefer sayılı Saat: 18.15’deki uçuş ile İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR seyahatinde tekrar buluşmak için vedalaşıyoruz.

 

UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ

Gidiş Detayları
26/01/2017 Per PC2418 Izmir - Kayseri 11:45 13:10

Dönüş Detayları
29/01/2017 Paz PC2419 Kayseri - Izmir 18:15 19:40


Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 3 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (3)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 • Pegasus Hava Yolları ile Ekonomik Sınıf Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi
 • Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (hava şartları dâhilinde)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İZMİR HAVA ALANI (10:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Sömestre`de Uçakla Kapadokya, Kayseri, Erciyes Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad

Tur Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
 • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.


OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ

Gidiş Parkuru
PC 2418 İzmir Kayseri 10.40 12.10

Dönüş Parkuru
PC 2419 Kayseri  İzmir 17.15 18.40

*Uçak saatleri değişiklikleri Havayolu tarafından gerçekleştirildiğinden, olası değişiklikler havayolu inisiyatifindedir.
**Vergi ve yakıtlara yıl içerisinde gelecek zamlar fiyatlara yansıtılacaktır.


İptal Şartları


Vize Bilgileri