Ağustos Ayı`na Özel Uçak İstanbul Turu

Price Calculate / Reservation

AĞUSTOS AYI

UÇAKLA İSTANBUL TURU

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI İLE ERKEN GİDİŞ GEÇ DÖNÜŞ

Çamlıca Tepesi, Büyükada, Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Sultanahmet,
Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan, Boğaz Turu, Ihlamur Kasrı, Ortaköy, Dolmabahçe Sarayı, Sealife Akvaryum, Jurassic Land, Kız Kulesi, Üsküdar

Geleneksel Dedeman Hotels Misafirperverliği;

5*DEDEMAN HOTEL, BOSTANCI

28-30 Ağustos 2015 2 gece 3 gün

Tour Program

1. Day: 28 Ağustos 2015 - Cuma / İzmir, Çamlıca Tepesi, Büyükada, Hisart Canlı T

Adnan Menderes Havalimanı’ndan iç hatlar bölümünden T.C. kimlerimiz ile birlikte check-in ve bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. SunExpress hava yollarına ait XQ9064 sefer sayılı uçuş ile Saat: 07.00 uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Yaklaşık olarak 1 saatlik yolculuk sonra iniyoruz. Bagajlarımızı teslim aldıktan sonra bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Sabah kahvaltısı molası için (ekstra) Üsküdar semtinin sırtlarındaki Çamlıca Tepesi’ne çıkıyoruz. Molamızı verip, şehri kuşbakışı seyrettikten sonra, buradan ayrılıyoruz. Ardından, birçok diziye ve filme sahne olmuş, tarihi köşkleri ünlü Büyükada‘ya gidiyoruz. Faytonla ada turu için aldığımız serbest zamanın ardından, buradan ayrılarak vapur ile geri dönüyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze yerleştikten sonra,  ilk durağımız alışılmış müzecilik anlayışının dışına çıkan bir tasarımla oluşturulan müzede, binlerce eser sergilenen, orijinal eserlerin yanı sıra, yüzlerce diorama (üç boyutlu maket) ile tarihi olaylar etkileyici bir sunumla ziyaretçilerini bekleyen; Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi. Her katında ayrı etkileneceğimiz, ayrı tarihe yolculuk yapacağımız müzeyi gezdikten sonra, Forum İstanbul Alışveriş merkezine gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, sizleri Jurassic Land sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Burada yine bir başka müze olan Sealife Akvaryum’u (ex. Turkuazoo Dev Akvaryum) ziyaret edebiliriz. Alışveriş merkezi’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Day: 29 Ağustos 2015 - Cumartesi / İstanbul Tarihi Yarım Ada Turu, Boğaz Turu, İstiklal Caddesi, Taksim

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarihi Yarımada’ya gidiyor ve turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı’nı (Türk ve İslâm Eserleri Müzesi) görerek, dünyaca ünlü yabancıların Mavi Cami de dedikleri Sultanahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından bu kez İstanbul’u biraz daha bize hissettirecek tramvaya biniyor ve Eminönü’ne iniyoruz. Panoramik olarak da Gülhane Parkı’nı, Alay Köşkü’nü, Sirkeci’yi görme fırsatı yakaladığımız bu keyifli ama kısa tramvay yolculuğunun ardında Eminönü’nde kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Ardından Yeni Cami önündeki buluşma noktamızdan yürüyerek bizi bekleyen teknemize ulaşıyor ve İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan birisi olan (ekstra) Boğaz Turu’na çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde Boğaz’da tam bir tur yapıyor Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni bu kez denizden geziyoruz. Ardından Meşhur Tarihi Tünel ile İstiklal Caddesi’ne çıkıyoruz. Alacağımız serbest zamanda yürüyerek geziyor; Cadde boyunca uzanan birbirinden güzel tarihi yapılara tanıklık ediyor, İstanbul’un atan kalbini dinliyoruz. Saint Antoine Kilisesi’ni, Galatasaray Lisesi’ni, Çiçek Pasajı’nı, Pastaneleri’ni ve daha pek çok mekânı görerek Taksim’e ulaşıyoruz. Serbest zamanın ardından buluşma noktamızda buluşarak tekrar otobüsümüze geçiyor ve konaklamak için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Day: 30 Ağustos 2015 - Pazar / Dolmabahçe Sarayı, Ihlamur Kasrı, Ortaköy, Pier Loti, Kız Kulesi, İzmir

Sabah kahvaltısından sonra, öncelikli olarak, Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Ardından Beşiktaş ve Nişantaşı semtleri arasındaki vadide yer alan Ihlamur Mesiresi'ndeki kasırlardan olan Ihlamur Kasrı’na gidiyoruz. Keyifli ziyaretimiz sonrasında, Ortaköy’e devam ediyor, İstanbul fotoğraflarına sahip görüntüler arasında öğle yemeğimizi serbest olarak burada alıyoruz. Boğaz manzarasını arkamıza alarak çektireceğimiz hatıra fotoğrafları sonrasında, otobüsümüze binerek yola çıkıyor ve Haliç’e ulaşıyoruz. Eyüp semtindeki Pierre Loti’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda Altın Boynuz’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız Eyüp Sultan’ı da ziyaret edebilirler. Daha sonra bizi bekleyen otobüsümüze yerleşerek, yola çıkıyoruz. Sonraki durağımız, İstanbul tüm silüetlerde akıllarda kalan Kız Kulesi. Üsküdar semtine ulaşıyor ve motorlarla (ekstra) Kız Kulesi’ne geçiyoruz. (Kız kulesi’ne geçiş hava şartları ve yoğunluk dâhilinde mümkün olabilmektedir.) Muhteşem İstanbul silueti seyri eşliğinde kısa yolculuk sonrası Kız Kulesi’ne varıyoruz. Burada Denize ve boğaza hâkim manzarada fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, geri dönüyoruz. Günü ve aklımızı İstanbul’da bırakıyor, araçlarda yerimizi aldıktan sonra, havalimanında doğru yol alıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda SunExpress Hava Yolları’na ait XQ9265 sefer sayılı Saat: 21.50 uçuşu ile İzmir’e uçuyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrasında tekrar İzmir’e ulaşıyoruz. Tekrar Gençaystar programında sizleri ağırlamayı umut ediyoruz.

 

Tura çıkmadan MÜZEKART almanızı, alınmış geçici kartların aslına dönüştürülmesini öneriyoruz…
**Programımız İstanbul’daki müze ve sarayların tatil günleri planlanarak yazılmış olup, olası değişiklikler tur rehberi tarafından programda değişiklik yapılarak düzenlenecektir. Lütfen turdan 1 gün önce acentamızdan program sirküsü hakkında bilgi alınız. Yayınlanma Tarihi: 29 Temmuz 2015

7. Day:

Liability Included Services

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 • SunExpress ile Ekonomik Sınıf Uçak Bileti (Sabiha Gökçen)

Services not included in the price list

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Pierre Loti Teleferik
 • Boğaz’da Tekne Turu

Tour Movement Details

Departure Locations:
  Tour Movement Dates: 28 April

  Prices

  Comments


  Ağustos Ayı`na Özel Uçak İstanbul Turu Your Ideas About

  Your total score for this tour

  How fun was the tour?

  How were the guides? Are they good?

  How were the hotels / meals?

  How was the tour route?

  Name surname

  Your Comment on the Tour

  General Information about Tour

  OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI


  UÇUŞ HAKKINDA BİLGİ

  Gidiş Detayları

  • XQ9064 İzmir - Sabiha Gökçen 07.00 - 08.05

  Dönüş Detayları

  • XQ9265 Sabiha Gökçen İzmir 21.50 - 23.00

  *Uçak saatleri değişiklikleri Havayolu tarafından gerçekleştirildiğinden, olası değişiklikler SunExpress inisiyatifindedir.
  **Vergi ve yakıtlara yıl içerisinde gelecek zamlar fiyatlara yansıtılacaktır.


  TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

  • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
  • Tur fiyatlandırmasında yer alan koltuk ücreti 2 yetişkin ile birlikte katılım gösteren 0-6 yaş içindir.
  • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

  Cancellation Policy


  Visa Information