Cumhuriyet Bayramı, Bir İstanbul Masalı

1 Gece Galata’da, 1 Gece Kumkapı’da Akşam Yemekleri Fiyata Dahil!

Bir İSTANBUL Masalı

Pier Loti, Eyüp Sultan, Rahmi Koç Sanayi Müzesi, Panorama 1453, Süleymaniye Camii, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Yeni Camii, Mısır Çarşısı, Yıldız Sarayı, Galata Kulesi, Tarihi Tünel, İstiklal Caddesi, Boğaz’da Tekne Turu, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi, Üsküdar, Çamlıca Tepesi, Büyükada, Anadolu Kavağı

Yeni Hotel ve Merkezi Konum Farkıyla.. Zamanınız Yollarda Geçmesin..

Cumhuriyet Bayramı Özel; 3 Gece 3 Gün | 28-31 Ekim 2015

Tour Program

1. Day: 28 Ekim 2015 - Çarşamba / *** YOLCULUK ***

Saat: 21.00’da GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 21.15’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 21.20’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 21.30’de KARŞIYAKA (Anıt Önü), 22.00’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 22.15’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 22.30’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Susurluk, Bursa üzerinden, sabah saatlerinde Kandıra‘ya ulaşıyoruz.

1. Day: 29 Ekim 2015 - Perşembe / Pier Loti, Eyüp Sultan, Rahmi Koç Sanayi Müzesi, Panorama 1453, Süleymaniye Camii, Beyazıt Meydanı, Sahaflar Çarşısı, Kapalı Çarşı, Yeni Camii, Mısır Çarşısı

Sabahın erken saatlerinde yolumuz üzerindeki tesiste (ekstra) sabah kahvaltımızı aldıktan sonra; Asya’dan Avrupa Kıtasına, Boğazın gerdanlıklarından olan köprüden geçerek İstanbul Turumuza böylece başlıyoruz. Evliya Çelebi’nin “İdris Köşkü Mesiresi” adıyla andığı, Pier Loti’nin “2.Vatanım!..” dediği İstanbul’un ve Haliç’in en güzel panoramalarından olan “PİER LOTİ TEPESİ”nde sabah kahvelerimizi yudumluyoruz. Ardından teleferikle aşağıya iniyor ve dileyen yolcularımızla Eyüp Sultan’ı ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1996 senesinde Avrupa Konseyi tarafından “Yılın Müzesi Özel Ödülü” alan RAHMİ M.KOÇ SANAYİ MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Geçmişten günümüze endüstri ve mühendislikle ilgili pek çok objenin ve belgenin sergilendiği müzede keyifli dakikalar geçirdikten sonra Topkapı’ya gidiyoruz. Zaman tünelinde yolculuk yapmak için PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ’ni gidiyoruz. İstanbul’un fethini adeta yaşıyoruz. Bu farklı çalışma ile büyülendiğimiz dakikaların ardından zamanı biraz daha ilerletiyor ve muhteşem yüzyıla gidiyoruz. “Kalfalık Eserim” dediği ihtişamlı yapılar bırakan Koca Sinan’ın muazzam eseri SÜLEYMANİYE CAMİ’ni sırlarını keşfe çıkıyoruz. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN VE HÜRREM SULTAN’ın Türbeleri’nin de bulunduğu Süleymaniye Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra Süleymaniye’nin Meşhur Kuru Fasulyecisi’nde öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra tarihi yarımadanın merkezindeki İstanbul’un sembol meydanlarından olan BEYAZIT MEYDANI’na gidiyoruz. İstanbul’un kalbinin attığı hareketli ve otantik çarşısıyla dünyaca ünlü KAPALIÇARŞI, SAHAFLAR ÇARŞISI, MAHMUTPAŞA, MISIR ÇARŞISI’nı gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman kullandıktan sonra süre bitiminde EMİNÖNÜ YENİ CAMİ önünde buluşuyoruz. Akşam yemeğimiz için Galata Köprüsü’ndeki restaurantımıza gidiyoruz. Balık menü’den oluşan zengin akşam yemeğimizi alıyoruz. İstanbul’un tadını çıkarıyor ve Şişli’deki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Şişli’deki otelimizde.

2. Day: 30 Ekim 2015 - Cuma / Yıldız Sarayı, Galata Kulesi, Tarihi Tünel, İstiklal Caddesi, Boğaz’da Tekne Turu, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi, Üsküdar

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, otelimizden valizlerimizi alarak ayrılıyor (Bu geceki konaklama Asya yakasında olacaktır.) ve Osmanlı saray mimarisinin son örneği olan YILDIZ SARAYI’na gidiyoruz. Köşkleri, bahçeleri ile sergilenen eserleri ile büyülendiğimiz bu güzel ziyaret sonrası İstanbul’un yine sembollerinden GALATA KULESİ’ne gidiyoruz. Tarihi Yarımada’nın, Boğazın, Haliç’in eşsiz manzarasını izliyor ve Hazarfen Ahmet Çelebi’nin nasıl uçtuğunu hayal ediyoruz. Daha sonra dünyanın en eski 2. Toplu Yeraltı Toplu Taşıma sistemi olan TARİHİ TÜNEL ile Karaköy’den Beyoğlu’na gidiyoruz.  SAINT ANTOINE KİLİSESİ, ELHAMRA SİNEMASI, GALATARAY LİSESİ, ÇİÇEK PASAJI, MISIR APARTMANI, İNCİ PASTANESİ, AYIA TRIAS KİLİSESİ, VEBA HASTANESİ ve Taksim’e ismini veren MAKSEM’i görerek İSTİKLAL CADDESİ’ni keşfediyor, TAKSİM MEYDANI’na ulaşıyoruz. Ünlü Heykeltraş  Pietro’nun yapmış olduğu heykelde İstanbul Hatıra Fotoğrafı çektirdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman alıyor ve bitiminde Tünel Karaköy çıkışında buluşuyoruz. Ardından İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan BOĞAZ TURU (ekstra)’na rehberimiz eşliğinde çıkıyoruz. Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni tekneden seyrederken Boğaz’ın keyfini doyasıya çıkarıyoruz.  Daha sonra tekne turumuzu Asya yakasında sonlandırarak BEYLERBEYİ SARAYI’na gidiyoruz. Karadan geçiş yaptığımız Avrupa yakasını böylece denizden terk ederek bu kez de Körler Ülkesi’nin keşfine çıkıyoruz birlikte. Bir yazlık saray olarak inşa edilen bahçeleri, köşkleri ile farklı bir yapı olan saray ziyaretimiz sorası Üsküdar’a gider iken Anadolu yakasının güzelliklerine tanıklık ediyor ve Salacak’a ulaşıyoruz. Motorlarla (ekstra) KIZ KULESİ’ne geçiyor (hava şartları ve yoğunluk duruma göre gerçekleştirilecektir.) ve efsanesini hatırlıyoruz. Tarihi Yarımada ve Boğaz’ı bir de buradan izliyor, İstanbul silüetini hafızalarımıza kazıyoruz. Akşam yemeğimiz için sazı, sözü ve alaturka eğlencesi ile meşhur Kumkapı’ya gidiyoruz. Kumkapı’da alacağımız zengin balık menüsü eşliğinde akşam yemeğimizi alıp doyasıya eğleniyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen konuklarımız İstanbul’un en büyük ve en gelişmiş alışveriş merkezlerinden bir tanesi olan Cevahir Avm’yi gezebilirler. Metro ile Nişantaşı’nın gecelerini keşfedebilirler.

3. Day: 31 Ekim 2015 - Cumartesi / Çamlıca Tepesi, Büyükada, Anadolu Kavağı, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve ÇAMLICA TEPESİ’ne gidiyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın “Sanadün bir tepeden baktık Aziz İstanbul!..” dediği gibi  biz de bakıyor ve Bostancı’ya gidiyoruz. Marmara’nın o güzel manzarası eşliğinde havasını ve denizini içimize çekerek BÜYÜKADA’ya ulaşıyoruz. Ama faytonla, ama bisikletle ama yürüyerek sokaklarını keşfediyor, evlerini görüyor, izlediğimiz filmlerin Büyükada karelerini gözümüzde canlandırıyor ve hoşça zaman geçiriyoruz. Buluşma zamanı geldiğinde İskele’den tekrar Bostancı’ya hareket ediyor ve ANADOLU KAVAĞI’na gidiyoruz. “İstanbul’a gelip de Balık yemeden gitmek olmaz!..” diyerek keyifli bir yemek molası veriyoruz. YOROS KALESİ’ni görerek bir masalın daha sonuna geliyor ve İstanbul’a veda ediyoruz. Bir dahaki GENÇAY STAR organizasyonunda tekrar buluşmak ümidiyle ayrılıyoruz.

**Programımız İstanbul’daki müze ve sarayların tatil günleri planlanarak yazılmış olup, olası değişiklikler tur rehberi tarafından programda değişiklik yapılarak düzenlenecektir. Lütfen turdan 1 gün önce acentamızdan program sirküsü hakkında bilgi alınız.

Liability Included Services

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Otel’de Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Otelde Alınan Açık Büfe Sabah Kahvaltıları (2)
 • 1 Gece Galata’da, 1 Gece Kumkapı’da Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot ile Geçiş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 • İkramlar

Services not included in the price list

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı ve Molalar
 • Otelde Alınan İçecekler
 • Pierre Loti Teleferik
 • Boğaz’da Tekne Turu

Tour Movement Details

Departure Locations:
 • ACENTA (21:00)
 • MAVİŞEHİR (21:15)
 • BOSTANLI İSKELE (21:20)
 • KSK YUNUSLAR (21:25)
 • KSK ANIT (21:30)
 • LOZAN (22:00)
 • ÜÇYOL (22:15)
 • BORNOVA EGE KAMPÜS (22:30)
Tour Movement Dates:

Comments


Cumhuriyet Bayramı, Bir İstanbul Masalı Your Ideas About

Name surname

Your Comment on the Tour

Verification Code:
Write number:

General Information about Tour

OTELLER VE KONAKLAMA YAPILAN TESISLER HAKKINDA BILGI

TUR HAKKINDA NOTLAR / BİLGİLENDİRME

 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklama yapan sadece 1 çocuk için geçerlidir.
 • Turlarımızda tur aracı katılımcı sayısına göre belirlenmektedir. 
 • Tur programı GENÇAY STAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

 


Cancellation Policy


Visa Information